Левски София се изложи с Иртиш

Футболният Левски отново разочарова милионите си фенове в цяла България като записа нулево реми с непретенциозния тим на Иртиш Палвлодар от Казахстан. Мачът на Герена започна в 21:00 снощи (04.07.) пред осем хилядната публика на сините.

В първите минути левскарите бяха остри и натиснаха съперника, те пропуснаха цял куп положения пред вратата на Котляр, за които могат само да съжаляват. Жоао Силва, Дъстли Мюлдер, Владимир Гаджев и Гари Родригес изпуснаха чисти голови ситуации.

Столичани започнаха добре и през второто полувреме, но мерниците на Стефан Велев и Кристовао Рамос изневериха. В 65-тата минута казахстанците засякоха едно центриране в наказателното поле на Левски обаче топката мина покрай вратата.

Големият шанс за синьо-белите бе 76-тата минута когато Базил де Каравальо бе съборен в наказателното поле и рефера обсъди единадесет метров наказателен удар. За съжаление черната перла в тима на Ники Митов пропусна да отбележи гол като шута му бе отразен от вратаря на гостите.

До края на мача двата състава си размениха по две положения, но така или иначе  резултата се запази равен. На 11 юли Левски ще гостува в Павлодар за мача реванш срещу Иртиш, където съперниците ще бъдат два пъти по амбицирани. Какво ще се случи четете другата седмица в сайта ни.